Bądź aktywny w środowisku zawodowym
Współczesny rynek zatrudnienia jest niezwykle dynamiczny i powoli zaczyna się zaznaczać trend przewagi popytu nad podażą kandydatów. Stąd dotarcie do potencjalnych fachowców ma kluczowe znaczenie.

Wiele przykładów z ostatnich czasów pokazuje, że kluczem do sukcesu jest budowanie społeczności wokół sprawy/projektu/idei. Takie też jest założenie portalu kariera.pl – zbudowanie społeczności ludzi aktywnych zawodowo. Zwiększanie świadomości użytkowników internetu o tym co dzieje się ogólnie na rynku pracy, jakie są tendencje, kierunki rozwoju czy najbardziej interesujące czy dynamiczne branże. Portal ma towarzyszyć ludziom aktywnym zawodowo ale nie tylko w sytuacji kiedy szukają pracy.

Założenie projektu wskazywały również, że ma to być narzędzie dla firm rekruterskich, ale kierujące się odmienną filozofią polegającą m.in. na tym, że podawane są jawnie wynagrodzenia w prowadzonych rekrutacjach.

Warstwa informacyjna portalu jest wyświetlana użytkownikom w sposób uzależniony od ich aktywności na portalu. Stworzone i zaimplementowane przez Stermedia narzędzia machine learning, analizując odwiedzane sekcje i artykuły przez użytkownika, pozwalają w kolejnych krokach dobrać wyświetlanie treści tak, żeby wpisać się w obszary tematyczne wcześniej odwiedzanych stron. Również ogłoszenie o rekrutacjach są automatycznie dobierane zgodnie z obszarami zainteresowań odwiedzających portal. Wyzwaniem było także zapewnienie szybkości działania portalu i krótkiego czasu uczenia się sposobu poruszania danego użytkownika.

Szata graficzna portalu została opracowana przez grafików Stermedia, zgodnie z najnowszymi trendami w tym zakresie. Pod atrakcyjną „skórką” skryły się najnowsze technologie machine learningu napisane w Python/Django.